layout-wrota-lipiec2014-tlo-pustakostka

promocja.

layout-wrota-lipiec2014-przestrzen

mowiaca przegladarka 

 

wrotapodkarpackie.pl

layout-wrota-lipiec2014-tlo-wrota-glowna

layout-wrota-lipiec2014-tlo-przedmiot-puste

 

Wydawnictwa promocyjne


dziejami-techniki-inspirowane

Dziejami techniki inspirowane 
Wydawnictwo jest „podróżą” po szlakiem przemysłu i techniki na terenie dzisiejszego podkarpackiego. Nafta, lotnictwo, szkło to chyba najważniejsze w dziejach dzisiejszego podkarpackiego kierunki rozwoju przemysłowego. Choć nafta to dziś przede wszystkim historia, to już lotnictwo i szkło stanowią bardzo mocne podstawy współczesnej gospodarki regionu. Przygoda technika inspirowana zaczyna się jednak w skansenie archeologicznym „Karpacka Troja” w Trzcinicy k. Jasła, gdzie zobaczyć można najstarsze ślady pracy człowieka. Potem sanocki Rynek Galicyjski z warsztatami  rzemieślniczymi z XIX i I poł. XX w. i wreszcie Centralny Okręg Przemysłowy, który stał się podstawą do dzisiejszego rozwoju przemysłu lotniczego na tym terenie.

 

tworcze-podkarpackie

Twórcze Podkarpackie 
Rękodzieło jest szczególnym miejscem spotkania sztuki ludowej ze sztuką współczesną, przeszłości z teraźniejszością. Efektem tego jest barwna, pełna zaskoczeń, ciekawych połączeń, niezwykle plastyczna mieszanka artystycznych wizji, ludzkiego talentu, wyjątkowości miejsc i ludzi. W Podkarpackiem rękodzieło posiada także szczególną cechę – wpływ różnych kultur. Dziś rękodziełem artystycznym zajmuje się nadal wielu twórców, którzy używając tradycyjnych technik, wytwarzają przedmioty ozdobne i użytkowe, często z motywami ludowymi.

 

podroze-po-architekturze

Podróże po architekturze
Trwała, użyteczna i piękna - takie właśnie cechy powinna posiadać architektura i taką przez stulecia tworzyła społeczność dzisiejszego Podkarpackiego. Choć na początku była ona przede wszystkim użyteczna, to jednak z biegiem czasu stawała się i trwalsza i piękniejsza. Zaczęto zwracać uwagę na proporcje, elegancję, ornamentykę budowli. Można powiedzieć, że wkładano w nią nie tylko pracę, ale również talent i serce. Kolejne epoki nadawały jej swoje charakterystyczne cechy, a architekci stawali się prawdziwymi artystami.  „Podróże po architekturze” pokazują jak architektura regionu przechodziła od użyteczności, poprzez dołączenie trwałości, po połączenie trzech wymienionych cech, które były wyznacznikami architektury już w starożytności.  Pokazujemy zarówno to, co pozostało po poprzednich wiekach, jak i współczesną architekturę „nowego millenium”. Architektura jest tutaj pretekstem do odwiedzenia muzeów, zabytkowych wnętrz, poznania współczesnej funkcji wielu pięknych obiektów, wzięcia udziału w oferowanych atrakcjach.

 

cztery-zywioly

Cztery żywioły – turystyka aktywna w Podkarpackiem 
Wydawnictwo pokazuje „aktywne” oblicze regionu, prezentuje formy turystyki aktywnej oraz dostarcza informacje o ofercie w tym zakresie biur i instytucji. Każdy może znaleźć tutaj cos dla siebie, od propozycji relaksujących po zjazdy na rowerach trasami wyciągów narciarskich. Podkarpackie jest  miejscem, gdzie można uprawiać niemal wszystkie sporty zimowe, a także przeżyć przygodę z szybowcem, czy paralotnią. Na zwolenników mocnych wrażeń i przygód  czekają zjazdy na linach, przeprawy nad przepaścią lub rwącą rzeką na tzw. moście panamskim. Obok informacji z zakresu turystyki aktywnej znalazły się też propozycje związane z poznawaniem zabytków i ofertą kulturalną.

dla-dzieci Podkarpackie dla dzieci

kulinarne-opowiesci

Kulinarne opowieści
czyli wędrówki po smakach województwa podkarpackiego, które pokazują inne oblicze regionu. Nie tylko wspaniałe zabytki, szlaki Bieszczadów, ale w poznawaniu województwa pomoże... jedzenie. Turyści - nie tylko smakosze - mają do wyboru staropolską kuchnie magnacka i restauracje w palacowycyh wnętrzach, szlacheckich dworach. Zapraszają do kosztowania podkarpackich smaków karczmy, zajazdy, obreże, szynki, restauracje. Podkarpackie to hartacze, krężałki, kugiele, bulwioki, hałuszki, małdrzyki, szabanki, bałabuchy, czy krupniaki, wyśmienity żur, czy dziesiątki rodzajów pierogów. Produkowane na miejscu, zachwycają pomysłowym smakiem i jakością wykorzystanych do ich wyrobu produktów. A smakują jak niebo nad Bieszczadami i Beskidem – nieziemsko...

 

dla-zdrowia-i-urody

Podkarpackie dla zdrowia i urody
Współczesny człowiek oczekuje nie tylko emocji i aktywnego wypoczynku. Z roku na rok coraz bardziej poszukiwanym rodzajem spędzenia wolnego czasu jest możliwość przeznaczenia go dla zdrowia i urody, odzyskania poczucia radości, sensu i pozytywnej energii. Dziś turysta podróżuje, aby wypocząć i w malowniczym otoczeniu, dzięki kompleksowym zabiegom w uzdrowiskach, gabinetach SPA i ośrodkach Wellness, odzyskać zdrowie, dobre samopoczucie i urodę. Od kilku lat Podkarpackie wpisuje się w tę „modę na zdrowie”, która już teraz staje się turystyką uzdrowiskową połączoną z usługami z zakresu  lecznictwa, z ekoturystyką, turystyką aktywną oraz kulturową. Region pod każdym względem jest wręcz „skazany” na bycie centrum zdrowia, SPA i Wellness. Podkarpackie znane jest jako najczystszy ekologicznie region w Polsce, z nieskażoną i bogatą przyrodą zaprasza zwolenników zdrowego odpoczynku.

 

jezdziectwo

Jeździectwo - radość, pasja, przygoda
Województwo Podkarpackie jest niemal stworzone do uprawiania turystyki konnej. W całym regionie znajdziemy nie tylko szlaki, ale także wszechstronną ofertę dla miłośników koni i jeździectwa, zarówno zaawansowanych jak i początkujących. Folder jest małym przewodnikiem po podkarpackim jeździectwie – radości, pasji i przygodzie.

 


horse-riding

Horse-riding - joy, passion, adventure
Horse and horse-riding are a source of unique experiences. So is the Region of Podkarpacie, which seems to have been designed especially for this kind of activity. Throughout the region, in addition to amazing routes you will find wide ranging options on offer for those fond of horses and riding, whether they are advanced riders or beginners. This brochure is a small guide to equestrian Podkarpacie - your ticket to find joy, passion and adventures.

 


niebo-dla-inwestorow

Podkarpackie. Niebo dla inwestorów

aviavalleybaner prognoza

podkarpackie sz perspektywalotniksko

monitoruj podkarpackiepolska pomoc pl 220

move on greentourage